McKay: "What am I, MacGyver?"(SGA, Condemned, ep 2.05)

Prosinec 2008

Po-vánoční

27. prosince 2008 v 15:05 | Ava |  Ostatní
Tak už je to naštěstí za mnou :) První vánoční salát skončil spláchnutý do zapomění resp. flushed down the toilett. Bez otázek ...
Ten druhý byl narychlo, ale povedl se. Trochu jsem si připadala jako ve skeči o vánocích Mr.Beana.

Stromeček se mi opravdu povedl:


Na dárky si taky nestěžuju, protože nikdy nevím, co chtít. Já jsem tak nějak spokojená s tím co už mám...takže domluva je, že když dostanu knížku, jsem happy :)
Dostala jsem Kathy Reichs a další její román o doktorce Brannenové (viz.Sběratelé kostí) a další knihu od Prestona a Childa, "Kolo temnoty". Jupí! Moji oblíbení autoři!!
Taky jsem dostala videokameru a z té jsem opravdu padla na zadek ... asi ze mě bude nakonec filmař :)
Konečný počet vánočních přání je osm a zahrnuje země jako Argentina, Francie, USA, Anglie, Austrálie nebo Nizozemí. Jupí :) I má sbírka pohlednic se tím rozrostla !

A pokud budu mít štěstí, příští rok bude následovat triko nebo kšiltovka podepsaná herci ze Stargate. Viz : Stargate Special Ops
V zásadě jde o to, že plníte zadané "mise", každý týden jednu, a za ty dostávátě body, tzv.Volts. Když jich nasbíráte dostatek, můžete je směnit za zboží z nabídky. Jde o DVD Stargate SG1 (komplet 10 sezón) nebo Atlantis, Continuum, Ark of Truth. Z avíce bodů jsou podepsané 'goodies' jako trika, kšoiltky, DVD, scénáře. Na špičce jsou iPody, mobil s logem Atlantisu, použité kostýmy nebo modely použitých zbraní.
Bohužel hra končí v lednu s uvedením posledního dílu Atlantis. A důležitý detail, je přístupná jen pro američany a kanaďany.

Hezké svátky!!

Veselé Vánoce!

25. prosince 2008 v 14:06 | Ava |  Ostatní
A je to tady. Každý, kdo mě zná ví, že tyhle svátky nemám ráda. Ale i tak přeju všem klidné prožití Vánoc a do nového roku hlavně zdraví a štěstí (to ostatní už přijde samo).

Děkuju mým SB (dvěma, neboť v páru jde vše líp ) a ostatním sběratelům autogramů za pomoc/podporu a prostě za všechno!
Všem lidem, kteří přispěli k tomu, aby byl ten rok 2008 o něco snesitelnější - mám Vás ráda :)


Grafomanie aneb Když musíš psát ...

20. prosince 2008 v 13:18 | Ava |  O psaní
Psaní mě popado hned potom, co jsem se naučila číst. A že jsem byla vždycky zarytý scifista, bylo to na volbě témat hodně znát :) Koneckonců pro začátečníka je žánr scifi/fantasy naprosto ideální. Zákony logiky vás v zásadě nevážou, můžete zkusit cokoliv ... ne, zpátky na střechy ... musíte zkusit cokoliv! Čím šílenější, tím lépe.
Píšu i po letech, jak se říká "do šuplíku".
A stále se potýkám s jedním zádrhelem - spoustu nápadů, nízká výdrž. Ve chvíli, kdy mi nový nápad, čerstvá myšlenka, zaklepe na vrata, házím starší práci do stoky a nadšeně se pouštím do nového projektu. To v zásadě vydržím 2 týdny ... a pak zase na novo.
Jsou ale takoví, kteří píší a výdrž mají.
Takové amatérské psavce najdete na těchto stránkách :Především druhý odkaz doporučuji. Zde jsou publikované nejen práce amatérů, ale i klasiků literatury a vůbec, velký výběr všech žánrů! Go go :)

Nová rubrika

10. prosince 2008 v 15:09 | Ava
Tu bych chtěla posílat všechno, co mě na Youtube nějak zaujme. Někdy tam jsou videa k pohledání...

Ale začnu tím , že si zpropaguju vlastní účet Ne, že bych přidávala videa často, můj Movie Maker je proti mně silně zaujatý ...


Enjoy xx

Dnes posláno

10. prosince 2008 v 14:57 | Ava |  Moje autogramy
Mike DopudTak tenhle není moc známý, ale určitě je povědomý každému, kdo sleduje Stargate :)
Hrál například v SG1, v epizodě "Bounty" lovce lidí jménem 'Odai Ventrell' (měl styl!) nebo v jiné epizodě ruského plukovníka. Mihnul se v seriálu Battlestar Galactica a naposledy jsem ho viděla v SG Atlantis, epizoda "Tracker".
Tam si zahrál Runnera jménem Kiryk a ... no, co mám povídat, drsní muži s něžnou duší, hehe!
Takže jsem za a) Odstartovala na Facebboku fanovskou stránku (nečekám moc lidí, přece jen je to spíš kaskadér než herec ...)
b) Pisla jsem si o autogram (byl by to supr přídavek do kolekce Hvězdná brána)

Bůhví, jestli má vůbec fotky k poslání, ale na netu jsem nenašla žádnou s pořádným rozlišením. Dokonce jsem e-mailovala jeho agentovi, ale neodpověděl. Nu, počkáme a uvidíme :)

Posl.: Dopis, SAE, IRC

Adresa:
Mike Dopud
Peter Strain & Associates
5455 Wilshire Blvd.
Suite 1812
Los Angeles, CA 90036
USA

Btw. začínám mít podezření, že všichni hezcí chlapi kolem mě jsou vytištění na papíře ... Ach jo.

Nový autogram, hurá !

10. prosince 2008 v 14:45 | Ava |  Moje autogramy
Tak tohle mi hned ze začátku týdne zvedlo náladu! Poslední dobou jsem trochu nachcípaná a zdrblá. Včera test z japonštiny, autoškola a dvě zkoušky příští týden . No hrůza. Ale tohle mě opravdu naladilo! :)
Sean Pertwee

Posl.: 11.11.2008 (dopis, 2 fota, IRC, SAE)
Obdrž.: 8.11.2008

Až na druhý pokus, ale zato úspěšně! Jen mě trochu mrzí, že to není s věnováním, který Sean často posílá ... no ale co, jsem ráda, že sem ráda! Btw. tenhle chlap má hlas pro který stojí zato umřít XD Prostě britský akcent ... no ... hehe.

Forum

5. prosince 2008 v 9:22 | Ava |  Ostatní
Tak jsem se konečně dokopala k vytvoření nového fora u freeforums.org. S původním poskytovatelem jsem nebyla spokojená, podpora stála za starou bačkoru ...
Nuž, zatím nejsme nějak tématicky vyhranění.
Je tam místo pro fanoušky scifi, fantasy i horroru. Stránky jsou v angličtině ale čeští diskutéři jsou vítáni. :)
Takže kdyby měl někdo zájem ...


Zpátky k učení ... ach jo.