McKay: "What am I, MacGyver?"(SGA, Condemned, ep 2.05)

Listopad 2008

Zajímavosti - David Hewlett

29. listopadu 2008 v 14:45 | Ava |  Stargate Atlantis
David Hewlett aka Rodney McKay. Bez něho by Stargate Atlantis nebyla tím, čím je.A ačkoliv v páté (a poslední sérii) zásadně vyměknul (může za to jistá doktorka, nebudu ukazovat prstem), pořád ho máme rádi :)
Sám David se k titulům jako nerd a geek ochotně hlásí. Miluje moderní technologie a na netu je jako doma. Nestává se často, aby se seriálová postava tak podobala herci, který ji hraje. Ale pozor - malá zrada. Davidovi schází to, čeho má Rodney plný ranec - arogance a zaujetí sebou sama.
David je přátelský a ukecaný člověk, oblíbený na conech a mezi fanoušky. Každému, koho zná déle než 5 minut, s chutí vypráví, jak rád by si zahrál dalšího Doctora Who nebo o svém scénáristickém/režisérském debutu "A Dog's Breakfast".

Film, který nedávno odvysílala jedna kabelová televize pod názvem "Snídaně pro psy", se jen hemží herci ze Stargate. Najdete zde, krom Davida, který si střihnul hlavního "hrdinu" (toto slovo si v suvislosti s jeho Patrickem uvozovky skutečně zaslouží), například Paula McGilliona, Rachel Luttrel, Christophery Judge nebo taky Davidovu sestru Kate.
Kdyby tenhle film u nás vyšel na DVD, tak neváhám a kupuju, protože jsem se u něho královsky bavila.

Koho David Hewlett baví, a kdo ovládá angličtinu, může se dozvědět spoustu zajímavých info na Davidových vlastních stránkách : Dawid Hewlett website
Najdete zde povinné sekce jako FAQ, klipy atd. , ale i nepravidelně aktualizovaný blog nebo forum s přátelskou posádkou.
Osůbkám vládnoucím účtem na YouTube můžu doporučit Davidův účet na adrese David Hewlett Youtube

xx

Autogram - James Purefoy

20. listopadu 2008 v 17:31 | Ava |  Moje autogramy
Tak tohle mě dneska posadilo na zadek. Den nestál za nic, ještě ke všemu sem musela k alergologovi. V té příšerné zimě a vichru, hodina busem, no prostě hrůza. A pak jdu jen tak mimochodem překontrolovat schránku a prostě obálka :D
Až mi srdíčko poskočilo radostí.
James patří jednoznačně k mým oblíbencům.


Jinak Jamese můžete vidět v seriálu "Řím", kde hraje Marca Antonia. Taky v prvním Resident Evilu, hrál prince v filmu "Příběh rytíře" s Heathem Ledgerem nebo v nedávno uvedené komediii "Jiří a Drak".

Posl.: Dopis, SAE, IRC a dáreček

Zpět: Fotka podespaná a s věnováním + dopis s omluvou že to trvalo tak dlouho a s poděkováním :)

Adresa :

James Purefoy
Independent Talent Group Ltd.
Oxford House
76 Oxford Street
London W1D 1BS
UK

Wallpapery - Anna Popplewell

17. listopadu 2008 v 21:51 | Ava |  Ostatní
Tak mě to uploadování mp3 z Narnií inspirovalo a pustila jsem se do wallpaperů. Jeden se vyloženě nepovedl tak ho raději ani nebudu vystavovat, ale ty další dva myslím vypadají docela slušně. :)
Chtěla bych je věnovat mojí první SB, Sammy, která mě inspirovala k založení vlastního blogu. Její stránky stojí za to!Pardon, názvy nejsou zrovna dechberoucí :)

Don S. Davis

13. listopadu 2008 v 19:43 | Ava |  Moje autogramy
Tak tady je jeden z mých pokladů - Don S.Davis! Většina lidí ho zná jako generála Hammonda z Stargate SG1, ostatní si ho mohli všimnout v Městečku Twin Peaks nebo jako otce agentky Scullyové z Akt X. Pro mě to ale bude vždycky "Hammond z Texasu, pleš a krátké rukávy" :)

Tenhle autogram pro mě získla jeden kamarád z Nového Zélandu během loňského scifi conu.A tady fotka z mobilu, jak podepisuje ..Dnes posláno

11. listopadu 2008 v 20:21 | Ava |  Moje autogramy
Dneska jsem posílala opakovanou žádost po asi 4 měsících čekání. To když jsem zjistila, že někdo na Fanmailu měl s tímhle hercem úspěch po 11-ti dnech. Což mě rozpálilo doběla. :) Nj, ale můžu si za to sama, neposlala sem fotky (začátečnická chyba, která se už nebude opakovat :)).
Takže teď čekám...Jde o Seana Pertweeho. Ten je známý asi jen skutečným nerdům. Hrál kdysi v hodně solidním seriálu 'Případy bratra Cadfaela' s úžasným Derekem Jacobim. Později ve filmech Horizont Události, Psí vojáci nebo nověji v Doomsday. Vím o jen o málu herců, kteří ve svých filmech tak často umírají a tenhle mívá ty úmrtí hooodně bizarní :)
Jinak vlastní produkční firmu ještě s Jude Lawem and Ewanem McGregorem. V té firmě musí být radost pracovat :)

Adresa :
Sean Pertwee
Independent Talent Group Ltd.
Oxford House
76 Oxford Street
London W1D 1BS
UK

Dopis, SAE, IRC a 2 fotografie
První vlaštovka!

9. listopadu 2008 v 19:45 | Ava |  Moje autogramy
Vlastně první autogram od chvíle, co je sbírám úmyslně :) Takže k Geoffreymu Rushovi, Donu S.Davisovi (SG1) a Romanu Šebrlemu přibyl minulou středu sám Patrick Stewart alias kapitán Picard.
Za tenhle úspěch jsem hrozně vděčná a nadšená. Jako dlouholetý nadšený trekkie, mít Patrickův autogram je něco neskutečného. Zvlášť když dříve bylo skoro nemožné ho sehnat!

Takže přikládám fotku :Škoda, že ta známka je už mírně razítknutá a nedá se použít. Kupování odpovědek je docela peklíčko. Ne, že by byly těžko k sehnání, ale mám vždycky pocit, že si tu odpověď kupuju alespoň dvakrát. A když pak nic nepřichází ... No, je to jasný :)